Весільний фуршетний стіл - Харків

Зареєструйтеся і будьте першими!!!! Розміщення безкоштовне.

В історичній ретроспективі фуршетний стіл з’явився в епоху пізнього Середньовіччя, а точніше – на початку Ренесансу, що орієнтувався на спадщину античності. Тому його ідея досить проста і практична одночасно. Цей вид спільної їжі з вільним вибором страв і напоїв та самостійним обслуговуванням у сучасних умовах квапливості й безперервного руху суспільства заслуговує на особливу увагу. Даний спосіб організації застілля вирішує багато проблем, серед яких – обмеження в часі господарів та гостей, велика кількість запрошених осіб в невеликих залах тощо.

Відтак, традиція збиратися за невеликим столом, щоб поспілкуватися і перекусити, збереглася у європейських країнах з 16 століття і до сьогоднішнього дня, незначно трансформувавшись зі шведської, коли чоловіки розпивали швепс з однієї пляшки та обговорювали свої справи (закусками слугували хліб, риба та м’ясо) у французьку, за якої політики мали обід або вечерю, що включала як гарячі, так і холодні страви, а також вино і закуски. Особливістю французької традиції було використання виделки, звідки пішла назва – фуршетний стіл (франц. fourchette – виделка). Отож, між шведським столом (з так званими пальчиковими закусками) та фуршетним (з виделкою) є деякі відмінності.

З огляду на багату вітчизняну кухню і розвинене кулінарне мистецтво в Україні фуршетний стіл в Харкові – дуже розповсюджене явище. Та, в різних регіонах країни, є свої особливості, що позначились й на фуршеті: в Житомирі з традиційної кухні перевагу віддають дерунам, в Києві – котлетам по-київськи, тоді як у Харкові – справжньому слобожанському борщу з квасолею, фрикаделькам з яловичини та гречаниками (м’ясним тефтелям з гречкою та грибами).

Виходячи з регіональних особливостей, фуршетний стіл рекомендовано оформлювати такими стравами, як тарталетки (жульєни) з грибами, млинці з сиром та яловичиною, гречані зрази, канапе (вагою до 80 г), овочева піца, курячі крильця, журавлинний соус, закусочні снеки, профітролі, смажені горішки, крекери, фрукти, шампанське або інше вино (до 50 г на одного гостя), смузі, чай та кава. І головне на фуршетному столі Харкова зі слобожанською специфікою і красою – це фантазійна подача! Варто зазначити, що сучасні фуршетні столи Харків не обходяться без європейського карвінгу. Наприклад, карвінг на весілля в Харкові – це оздоблення і різьблення по гарбузах, редьці, баклажанах, редисці, кабачках, моркві у формі весільних букетів, сердець або навіть рогу достатку з плодами та квітами, що символізує герб міста Харків.